Strona główna

Jako generalny dystrybutor marki Seguin w Polsce dbamy o to, aby w Państwa domach znalazły się najbardziej ekskluzywne i najlepiej wykonane wkłady kominkowe – narożne, tradycyjne i posiadające różne kształty. Dostarczamy rozwiązania nowoczesne, posiadające doskonałe parametry oraz komponujące się zarówno z minimalistycznymi, jak i klasycznymi aranżacjami mieszkań. Stawiamy na różnorodność, dlatego w naszej ofercie znalazły się również wysokiej klasy rozwiązania Axis, a także oryginalne kominki Bordelet. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi produktami, a także cennikiem – dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz znajomości potrzeb naszych Klientów, zapewniamy profesjonalną obsługę i szybką dostawę zamówionych rozwiązań.

Wkłady żeliwne Seguin

Firma powstała w latach 70-tych XX wieku z inicjatywy małżeństwa Duteriez. Na początku firma miała swoją siedzibę w sklepie z materiałami budowlanymi, który wcześniej należał do rodziców Pani Dutierez, a nazwa marki to połączenie nazwiska założycieli oraz nazwiska rodowego Pani Dutierez, które brzmiało właśnie Seguin.

Profil firmy ukształtował się w wyniku fascynacji założyciela osiągnięciami i rozwojem przemysłu, a także lotnictwa. Był on również pilotem, w związku z czym miał możliwość pokonywania dużych odległości, a tym nawiązywania kontaktów handlowych w całej Francji, gdzie dopiero rozwijała się sieć autostrad.

Początkowo firma zajmowała się sprzedażą kominków – dzięki dysponowaniu maszyną do cięcia i obróbki kamienia była w stanie samodzielnie produkować obudowy i tym samym zdobywać doświadczenie. Przełom nastąpił w momencie, gdy pan Dutierez zauważył jak mało efektywne są otwarte paleniska, w których 80% energii cieplnej zamiast pozostawać w domu, uciekała na zewnątrz. Tak w 1978 roku powstał pierwszy wkład kominkowy, którego obudowa była żeliwna, a drzwiczki stalowe. Zastosowanie żeliwa wynikało z doświadczenia założyciela, który mając kontakt z silnikami wiedział, że to właśnie ten materiał jest najbardziej trwały i jest w stanie przetrwać w dobrym stanie przez długie lata.

Już rok po założeniu działalności doszło do pierwszego kryzysu naftowego, w wyniku którego ceny paliw i energii znacznie poszły w górę. Spowodowało to jednak, że wkłady kominkowe z płaszczem wodnym znacznie zyskały na popularności, co spowodowało rozwój sieci dystrybucji i przyczyniło się do stworzenia rozwiązań w wielu konfiguracjach wymiarowych oraz różnych designach.

Idąc za ciosem, firma stworzyła później wkład kominkowy z czterostronnym przeszkleniem i zastosowała szyber, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Na przestrzeni ostatnich lat doszło do szybkiego rozwoju firmy, bowiem przejęła ją rodzina de Galembert, która znacząco usprawniła produkty i zatrudniła wysokiej klasy specjalistów, dbających o to, aby wszystkie powstające wkłady kominkowe reprezentowały najwyższy poziom. Co ciekawe w firmie wciąż pracują osoby, które związane z nią były od samego początku, takie jak choćby kierownik produkcji czy szef działu finansowego. Siguin to firma wyjątkowa również pod względem relacji z pracownikami – każdy z nich ma równy udział w podziale zysków na zakończenie każdego roku kalendarzowego.

Marka stanowi dzisiaj jedną z trzech największych sił we francuskiej branży kominkowej.

Wkłady stalowe z szamotem Axis Ambience Plus

Poszukując przemyślanych, designerskich i wykonanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii wkładów kominkowych, nie sposób przejść obojętnie obok rozwiązań Axis. Są to rozwiązania profesjonalne i przeznaczone dla profesjonalistów, które powstają przy użyciu nowoczesnych metod laserowej oraz cyfrowej obróbki metalu. Ostatnie szlify montażowe dokonywane są w warsztatach producenta, dzięki czemu wszystkie wkłady kominkowe szamotowe są wykańczane w doskonały sposób.

Firma tworzy swoje produkty w oparciu o stalowe konstrukcje, technologię szamotową oraz regulację ciągu powietrza, a to tylko część opcji oferowanych Klientowi. Dużymi zaletami produktów AXIS są całkowite spalanie, zmniejszona ilość emitowanego CO i CO2 do atmosfery oraz dłuższy czas spalania materiału opałowego. Firma dba również o to, aby użytkownik mógł w łatwy sposób zadbać o czystość szyby i cegieł.

Szamotowe wkłady kominkowe Axis wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, a także wydajnością i bezpieczeństwem. Te urządzenia grzewcze dostępne są ponadto w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, a sposoby ich wykończenia są bardzo zróżnicowane.

Axis dopracowuje swoje rozwiązania w każdym szczególe – zarówno pod względem technologii, jak również estetyki. Producent przykłada wielką wagę do komfortu Klienta, umożliwiając mu nie tylko zakup gotowego urządzenia grzewczego, ale również zmodyfikowanie go pod kątem potrzeb kupującego. Możliwe jest więc zaopatrzenie się w otwarte lub zamknięte paleniska, w tym wkłady kominkowe narożne, wybranie koloru oraz sposobu wykończenia – o tym wszystkim decyduje kupujący. Połączenie najwyższej jakości wykonania oraz swobody danej Klientowi sprawia, że powstają żeliwne wkłady kominkowe sprawdzające się w każdym domu.

Kominki Bordelet

Żeliwne wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to nie jedyna propozycja naszej firmy. Oferujemy także awangardowe kominki firmy JC Bordelet, które bardzo często reprezentują Francję na międzynarodowych targach i zdobywają wiele nagród. Są to urządzenia grzewcze powstające dzięki nowoczesnej metodzie obróbki metali oraz imponujące futurystycznymi kształtami, różnorodnością kolorystyczną oraz doskonałymi rozwiązaniami.

Jean-Claude Bordelet wykreował własny, wyjątkowy styl i wciąż zaskakuje innowacyjnością kolejnych projektów. Przykładem niebanalności rozwiązań są chociażby kominki centralne wiszące od góry, które są otwarte z każdej strony i posiadają lakierowaną powierzchnię. Poszczególne produkty dostępne są w 180 kolorach i stanowią połączenie awangardy, elegancji oraz precyzji wykonania.

Marka słynie z odwagi w zakresie wprowadzania na rynek niekonwencjonalnych kształtów, kolorów i sposobów wykonania, a chęć tworzenia oryginalnych kominków zaowocowała współpracą ze znanym artystą – Paco Rabannem, w wyniku której powstała kolekcja Savanne. To posiadające własny styl i charakter rozwiązania, które kojarzą się z dziką Afryką. Zostały wykonane w sposób innowacyjny, bowiem posiadają otwarte paleniska.

Poszukując niekonwencjonalnych, nowoczesnych produktów, polecamy JC Bordelet – to firma innowacyjna, rzetelna i stawiająca na niestandardowe kształty, kolory oraz wzory. Tworząc swoiste dzieła sztuki, marka wychodzi naprzeciw najbardziej wymagających, posiadających własny gust Klientów.